VİRÜS ve SPAM TEMİZLEME

Virüs ve Spamları yok edelim..

Türkiyenin her yerine Çözümler sunuyoruz.

BİLGİSAYAR korsanları, yolladıkları virüslerle dolandırıcılık hilelerine bir yenisini daha ekledi. Korsanların son taktiği bilgisayarlardaki programları kilitlemek. Bu kilidi açmak için ise sadece Bitcoin ile satın alınabilen özel bir program kullanılıyor..
   E-POSTA İLE YAYILIYOR :
Virüsün adı ‘CryptoLocker’. Bilgisayar korsanları bu virüsü bir e-posta aracılığıyla gönderiyorlar. Ancak bu sıradan bir e-posta değil. TTNET ve PTT faturasına benzetilen virüslü e-postanın üzerine tıklayınca bilgisayarınıza ‘.zip’ veya ‘.rar’ ile sıkıştırılmış bir dosya indiriliyor. Kullanıcılar, içerisinde fatura olmayan sıkıştırılmış dosyanın içinde aslında fatura değil, virüslü bir program dosyası bulunuyor. Bilgisayarlara saniyeler içerisinde yüklenen bu virüslü dosya Word, PDF ve Excel başta olmak üzere fotoğraf ve resim dosyalarının formatını değiştiriyor. ‘Encrypted’ adındaki bu formatın özelliği programla açılabilmesi.

Sanal âlemin yeni belası ‘CryptoLocker’ virüsü…

- Bilgisayar kullanıcılarına uyarı TTNET, sahte hesaplardan gönderilen virüslü e-postalar için uyarıda bulundu. Yapılan açıklamaya göre, faturahatirlatma@ttnetbilgilendirme.com.tr adresinin dışında başka bir adresten fatura bilgilendirmesinin yapılmadığının altını çizen şirket, kullanıcıları sahte TTNET internet sitelerinden herhangi bir yükleme yapmamaları konusunda uyardı.

ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER NELER :
ÖNEMLİ dosyalarınızın ve programlarınızın mutlaka yedeğini alın. Dropbox, Google Drive, SkyDrive gibi bulut tabanlı yedekleme çözümleri hem oldukça pratik hem de düşük maliyetli. Bilgisayarınıza bir virüs koruma programı yükleyin ve programın güncellemelerini mutlaka yapın. Çoğu virüs koruma programı bahsedilen virüsleri kolayca fark edebiliyor. Ayrıca Gmail, Yandex.Mail veya Outlook kullanmaya çalışın. Bu e-posta adresleri zararlı içerikli e-postaları engelleme konusunda en iyi çözümleri sunmaya çalışıyor. Farklı bir e-posta adresi kullanıyorsanız o adresinize gelen mailleri Gmail, Yandex.Mail ve Outlook’a da yönlendirebilirsiniz. 

ŞİKÂYETLERDEN BİZ DE SIKILDIK :
Tüm bilişim firmaları bu virüsten kurtulmanın ve eski virüslü dosyaların düzeltilmesi için soruna çare aramaktadır. Henüz virüslü dosyaları Çözmenin bir yolu yok daha eski ve doğru bir yöntem olan Data recovery yöntemi ile dosyalarınızı %95 ortanında geri getirme** garantisi veriyoruz.

** Sadece henüz müdahale edilmemiş ve bilgisayarın dosya sistemi ile oynanmamış harddisklerde veri kurtarma oranımız yüksektir. 
Son zamanlarda artan ve kullanıcıların dosyalarını şifreleyen crypto virüslerini temizleminin bir yolunu uzun süredir bulamadığımız bir gerçek.. ttnet ve ptt yolu ile gelen bu virüs bilgisayarınızda bulunan tüm resimlerinizi veritabanı dosyalarını ve xlsx docx türünde dosyaları şifrelemektedir. Ayrıca şifreyi kırıyoruz diyen kişilerede kesinlikle itimat etmeyin çünkü malesef henüz bir yöntemi yok… Aslında bir yolu var bizi arayıp bizimle iletişime geçerseniz %95 oranında dosyalarınızı şifreyi çözerek değilde veri kurtarma yolu ile kurtarabiliyoruz. Fiyatımız herkes faydalansın diye çok cüzi olacaktır. Lütfen aramaktan çekinmeyin.
cryptolocker virüsünden kurtulma
cryptolocker virüsü silme
cryptolocker virüslü dosyaları kurtarma
pttden mail ile gelen virüsü silme
ttnet virüsü temizleme
ptt virüsü dosya kurtarma
şifrelenmiş dosyaları kurtarma
ptt virüsü çözümü

BİL-TEK BİLGİ İŞLEM BİLGİSAYAR